دنیا نباشد... اما کوچه ای باشد و باران... و دوستی که زلال تر از باران است
آزمون کانون وکلا دو مرحله ای شد - حقوق - سیاوش ریحان صفت
X
تبلیغات
کالج کارآفرینی تیوان
آزمون کانون وکلا دو مرحله ای شد

رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: آزمون وکالت ، امسال به احتمال زیاد و سال آینده به طور قطعی به صورت دو مرحله ای برگزار می شود.  
 به گزارش واحد مرکزی خبر  ، سید محمد جندقی در نشست خبری افزود: مصوبه دو مرحله ای شدن این آزمون در هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز تصویب شده است.
وی گفت: هم اکنون تست زدن مهارت و حرفه شده است و بسیاری از آموزشگاه ها آن را تدریس می کنند بنابراین تستی برگزار کردن آزمون وکالت به تنهایی معیار خوبی برای تعیین شایستگان کارآموزی وکالت نیست.
جندقی تکراری شدن سوالات تستی را از دیگر علل این تصمیم بیان کرد.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: با دو مرحله ای شدن این آزمون ، مرحله اول به صورت تستی و با اعلام قبولی دو برابر ظرفیت و مرحله دوم تشریحی برگزار و پس از آزمون تشریحی ، قبول شدگان نهایی اعلام می شوند.
جندقی گفت: تغییرات بنیادی دیگری نیز در برگزاری این آزمون پیشنهاد شده است که در آینده بررسی می شود.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز افزود: طرح دو مرحله ای شدن آزمون وکالت در دستور اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران نیز قرار گرفته است.
جندقی گفت: در صورت دو مرحله ای شدن آزمون وکالت ، امنیت و سلامت این آزمون نیز بیشتر و حقوق شرکت کنندگان در آن ، بیش از پیش حفظ می شود.
وی افزود : در زمان تصحیح اوراق آزمون تشریحی وکالت ، برای ایمنی و سلامت بیشتر ، سر برگ ورقه آزمون کنده می شود و همچنین اوراقی که دارای علامت خاصی باشند ، تصحیح نمی شود.
رئیس کانون وکلای دادگستری مرکز ابراز امیدواری کرد دیگرکانون های عضو اتحادیه کانون های وکلای دادگستری ایران(اسکودا) نیز دو مرحله ای شدن آزمون وکالت را تصویب کنند.
هم اکنون20 کانون وکلا در کشور وجود دارد که هر یک می تواند در مورد نحوه برگزاری آزمون مستقل تصمیم بگیرد و از این میان ، تنها هیات مدیره کانون وکلای مرکز ، دو مرحله ای برگزار شدن آزمون وکالت را تصویب کرده است.